Produkujemy z troską o przyrodę, 
                  żywimy dbając o ludzkie zdrowie 

Spotkanie z dr Andrzejem Hałasiewiczem

13-09-2012
Andrzej Hałasiewicz podtrzymuje stanowisko prezydenta Bronisława Komorowskiego mówiące o tym, że w Polsce powinien być całkowity zakaz upraw roślin modyfikowanych genetycznie. 

- Ale o końcowym sukcesie zadecyduje kształt nowej ustawy o roślinach modyfikowanych genetycznie – mówi Edyta Jaroszewska Nowak

 Na zaproszenie Stowarzyszenia Ekoland do Przysieka na XVIII Krajowe Dożynki Ekologiczne przybył dr Andrzej Hałasiewicz, ekspert kancelarii prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Była to doskonała okazja do omówienia z dr Hałasiewiczem najpilniejszych spraw dotyczących legislatury upraw GMO w Polsce, a zasadniczo wprowadzenia tychże upraw do Polski na stałe.

 - Dr Hałasiewicz odwiedził nasze stoisko – poinformowała Edyta Jaroszewska-Nowak, wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego Ekolandu. – Była to wyśmienita okazja, by porozmawiać z panem Hałasiewiczem o palących problemach rolnictwa ekologicznego. Najważniejsze w tej rozmowie jest to, że dr Hałasiewicz podtrzymał stanowisko prezydenta Bronisława Komorowskiego, mówiące o tym, że w Polsce powinien istnieć całkowity zakaz upraw roślin modyfikowanych genetycznie. Ten zakaz ma zostać zawarty w nowej ustawie o modyfikowanych organizmach. Jako Polska mamy możliwość wprowadzenia tego zakazu, a pozwala nam na to wygrany proces przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Jednak o sukcesie będzie można mówić dopiero wtedy, gdy nowe prawo wejdzie w życie. Do tej pory powinniśmy pilotować prace legislacyjne nad tą ustawą – zaznacza Jaroszewska-Nowak.

 (informacja własna)

Na zdjęciu Edyta Jaroszewska-Nowak w rozmowie z dr Andrzejem Hałasiewiczem
 
Nowości


Archiwum